Importowanie i eksportowanie obszarów roboczych

Aby zaimportować obszar roboczy

Aby wyeksportować obszar roboczy


Można importować niestandardowe obszary robocze utworzone na innych komputerach lub w innych wersjach aplikacji (do wersji X6 włącznie). Podczas importowania obszaru roboczego można wybrać elementy do zaimportowania. Można na przykład zaimportować ustawienia i położenie okna dokowanego, ale pominąć ustawienia aplikacji, takie jak opcje uruchamiania. Można także zaimportować wybrane elementy obszaru roboczego do bieżącego lub nowego obszaru roboczego. Nowy obszar roboczy można utworzyć na podstawie jednego z dostępnych obszarów roboczych, nadając mu nazwę i opis.

Można także wyeksportować utworzone obszary robocze, aby udostępnić je innym użytkownikom.

Aby zaimportować obszar roboczy Na poczatek

 

Wpisz nazwę w polu Nazwa.

Wybierz obszar roboczy z listy Utwórz na podstawie.

Zaimportowane elementy obszaru roboczego zostaną połączone z podstawowym obszarem roboczym.

Wpisz opis w polu Opis.

*

Do zaimportowanego obszaru roboczego zostaną dodane wszystkie nowe funkcje, które nie były dostępne w momencie utworzenia obszaru roboczego. Nowe funkcje mogą znajdować się w innej lokalizacji niż w domyślnym obszarze roboczym.

W zaimportowanych obszarach roboczych utworzonych w wersjach X6 i X7 ikony niestandardowe mogą być niewłaściwie wyskalowane.

Aby wyeksportować obszar roboczy Na poczatek

*

Elementy obszaru roboczego, które można eksportować, to okna dokowane, paski narzędzi (łącznie z paskiem właściwości i przybornikiem), menu i klawisze skrótów.

Obszar roboczy jest eksportowany jako plik .cdws.

Funkcje opisane w Pomocy są dostępne w pełnej wersji programu CorelDRAW Graphics Suite 2019. Niektóre funkcje mogą być niedostępne w tej wersji produktu.


Opinię
Czy ta strona była pomocna? Wyślij swoją opinię. (Wymagane połączenie z Internetem.)