Podręczne łącza do procedur na tej stronie:
Przejście jest interakcyjnym obrazkiem, który zmienia swój wygląd po kliknięciu lub wskazaniu go wskaźnikiem myszy. Kliknięcie przycisku może np. spowodować zmianę jego koloru, a wskazanie go wskaźnikiem myszy — wyświetlenie tekstu. Przejścia są często wykorzystywane na stronach WWW jako przyciski nawigacyjne.
Tworzenie przejść
Przejścia są tworzone z wykorzystaniem obiektów, takich jak kształty, pociągnięcia pędzla lub tekst. Można użyć pojedynczego obiektu lub grupy obiektów, jak np. elipsa z tekstem. Przejścia mają następujące stany:
• |
Po najechaniu — włączany po wskazaniu przejścia wskaźnikiem myszy, |
Każdy stan składa się z jednego lub wielu obiektów.
Trzy stany przejścia: normalny, po najechaniu i naciśnięty
Edytowanie obiektów przejść
Stany przejścia można edytować, dodając, modyfikując lub usuwając obiekty w każdym stanie. Podczas tworzenia przejścia obiekty oryginalne są kopiowane jako stan „normalny", „po najechaniu" i „naciśnięty". Dodanie obiektu do stanu przejścia powoduje dodanie obiektu do wszystkich stanów. Jednak dowolne zmiany obiektu stosowane są tylko do bieżącego stanu. Można również usunąć obiekty z bieżącego stanu.
Jeśli przejście ma zostać utworzone z wykorzystaniem obszaru edytowalnego lub tła, należy przekształcić je najpierw w obiekty. Więcej informacji na temat definiowania obszarów edytowalnych można znaleźć w sekcji Praca z maskami.
Podczas tworzenia przejścia obrazek jest kawałkowany, a przejście staje się kawałkiem. Więcej informacji na temat pracy z kawałkami obrazków oraz na temat eksportowania i optymalizowania pokawałkowanych obrazków można znaleźć w sekcji Kawałkowanie obrazków.
W oknie dokowanym Menedżer obiektów obiekty przejścia są wyróżnione i zgrupowane; po prawej stronie obok ich nazwy znajduje się ikona Obiekt przejścia . Ikona tekstowego obiektu przejścia wskazuje, że obiekt przejścia jest tekstem.
Nie można eksportować pokrywających się przejść. Przejście należy przenieść, tak aby nie pokrywało się z innym obiektem przejścia.
Na początek można zaznaczyć pojedynczy obiekt, a następnie dodawać inne obiekty, aby zmienić wygląd przejścia.
4 . |
W oknie dokowanym Przejście wybierz jeden z poniższych stanów przejścia z listy Stany: |
Podczas wyodrębniania z przejścia prostych obiektów, obiektom składowym automatycznie nadawane są nazwy.
Nie ma możliwości jednoczesnej edycji dwóch przejść.
Przejście można edytować klikając je dwukrotnie w oknie obrazka.
Aby edytować przejście, można także kliknąć przycisk Edytuj przejście w oknie dokowanym Przejście.
|
Obiekt jest dodawany do wszystkich stanów przejścia. |
Więcej informacji na temat dodawania kształtów i pociągnięć pędzla można znaleźć w sekcji Praca z obiektami. Więcej informacji na temat dodawania tekstu można znaleźć w sekcji „Tworzenie i formatowanie tekstu" na stronie 3.
Obiekty można również tworzyć z tła obrazka i obszarów edytowalnych. Informacje na ten temat można znaleźć w sekcji Praca z obiektami.
Domyślnie wszystkie pociągnięcia pędzla są dodawane do obiektu aktywnego. Aby utworzyć obiekt, można także kliknąć przycisk Nowy obiekt w oknie dokowanym Menedżer obiektów. Jeśli okno dokowane Menedżer obiektów nie jest otwarte, kliknij kolejno pozycje Okno Okna dokowane Menedżer obiektów.
|
Jeśli okno dokowane Menedżer obiektów nie jest otwarte, kliknij kolejno pozycje Okno Okna dokowane Menedżer obiektów. |
Więcej informacji na temat zmieniania obiektów można znaleźć w sekcjach Praca z obiektami i „Modyfikowanie obiektów" na stronie 31.
Można również malować tekst lub zmieniać kolor, wypełnienie i formatowanie. Więcej informacji na temat modyfikowania tekstu można znaleźć w sekcji „Tworzenie i formatowanie tekstu" na stronie 3.
Przejście może wyświetlać inny tekst dla każdego ze stanów. Aby edytować tekst w przejściu, kliknij narzędzie Tekst , wskaż tekst i gdy wskaźnik zamieni się na kursor, zaznacz tekst. Wpisz nowy tekst, aby zastąpić bieżący.
Jeżeli do usunięcia obiektu wykorzystany zostanie klawisz Delete, obiekt będzie usunięty z wszystkich stanów przejścia.
Nie wszystkie składniki są dostępne w wersji próbnej, akademickiej i OEM. Do składników niedostępnych mogą należeć aplikacje, funkcje, narzędzia i dodatkowe pliki zawartości firmy Corel.
Copyright 2017 Corel Corporation. Wszelkie prawa zastrzezne.